Brak wolnych miejsc

Chorwacja

Start 28.04.2017
10 DNI
Koniec 07.05.2017

Kastela-Vis-Vieste (Włochy)- Ubli-Hvar-Kastela

Śródziemnomorska przygoda w najlepszym wydaniu! Senne bałkańskie miasteczka, misternie rzeźbione przez naturę wybrzeża Dalmacji oraz ukryte skarby romantycznych Włoch. 7 dni ucieczki w świat relaksu, wolności i czarującego klimatu południowej Europy, gdzie wolniej płynie czas. Poznaj alternatywną formę spędzenia urlopu w popularnych turystycznych destynacjach, z dala od tłumnych, hotelowych molochów. Tu obudzi Cię krzyk mew i wpadający do kajuty promień słońca, a nie płacz dzieci. Ruszaj z nami do Chorwacji i zakochaj się w żaglach!

Wejdź na pokład przestronnego, 49-stopowego jachtu klasy Bavaria 49. Poznaj od podstaw tajniki żeglarstwa, a jeśli jesteś zaawansowanym sternikiem, od razu wskakuj na budkę. Zabieramy uczestników w rejs morski z Chorwacji do Włoch i z powrotem przez najpiękniejsze wyspy południowej Dalmacji (m.in. Vis, Lastovo, Hvar). Dla zapewnienia odpowiedniego komfortu, mimo iż mamy do dyspozycji 11 miejsc do spania, popłyniemy w maksymalnie 8 osób. Mesa pozostanie do dyspozycji załogi.

Spotykamy się w uroczej miejscowości Kasztela, położonej w połowie drogi między lotniskiem Split, a miastem o tej samej nazwie. Kierujemy się najpierw na wyspę Vis, skąd przepłyniemy Adriatykiem do Włoch. Spędzimy nieco czasu w bajkowym Vieste, mieście bogini ogniska domowego.

Okolice Vieste to rozległa linia brzegowa, krystalicznie czysta woda, złote piaski plaż, ujścia rzek otoczone lasem sosnowym, zapierające dech w piersiach groty oraz bezludne zatoki. Zobaczymy m.in. Pizzomunno, czyli punkt świata – wielkie głazy w kształcie iglic, ukształtowane przez wiatr i wodę, strzegące wejścia na Gargano.

Gdy już nasycimy się nieco czarem Italii, wyruszymy na zapomnianą przez turystów wyspę Lastovo, która do roku 1989 była zamknięta dla przyjezdnych ze względu na swoje znaczenie militarne. Zaprosimy Was na wycieczkę po Ubli, największej wiosce położonej na tej oddalonej o trzynaście kilometrów od Korculi wyspie. Zaskoczy Was spokój i cisza, której od wielu wieków nie przerywa zgiełk pędzącego w szaleństwie świata. Tu czas się zatrzymał i będziecie to mogli poczuć wszystkimi zmysłami.

Lastovo otoczone jest przez ponad czterdzieści mniejszych wysp i wysepek, a liczne zatoczki stwarzają idealne warunki do kąpieli i pływania. To również wymarzone miejsce dla amatorów sportów wodnych.

Z leniwej Ubli pożeglujemy na Hvar, dumę Chorwacji, jedną z najbardziej rozpoznawanych wysp należących do tego kraju. Choć uroki Hvaru przyciągają ostatnimi czasy rzesze turystów, pokażemy Wam miejsca, w których nie spotkamy ich wielu. Popływamy wokół rozsianych naokoło mniejszych wysepek, znajdziemy czas na relaks na plaży i snorkeling.

Po 7 dniach żeglugi pełnej niezapomnianych widoków, pora będzie udać się z powrotem do Kaszteli i dobić do stałego lądu. Choć będzie trzeba pożegnać Chorwację, nie mamy wątpliwości, że wrócicie tu znowu.

Na rejsy zapraszamy na przełomie kwietnia i maja oraz w drugiej połowie maja. Oba terminy wyjazdów znajdują się w kalendarzu.

 

        

Koszt: 2450/os. 

w cenie:
transport z i do Polski
miejsce w kajucie 2 osobowej
paliwo i opłaty portowe
wyżywienie
wyposażenie kambuza, gaz
pościel
opinie z rejsu
ubezpieczenie
opłaty turystyczne
sprzątanie końcowe jachtu
ponton z silnikiem
Skipper
Brak wolnych miejsc
+48 505 430 939 kontakt@adventuretour.pl